ETA do Kanady – co wato wiedzieć?

Wiza do USA vs. rejestracja pobytu w Kanadzie

Ameryka Północna to dla wielu mieszkańców Europy bardzo interesujące miejsce. Z uwagi na dzielącą ten kontynent odległość od Europy, do tego czasu nieliczni mogli zezwolić sobie na taką wycieczkę. Dziś jednak ceny biletów samolotowych są coraz mniejsze, zatem podróżowanie staje się zdecydowanie bardziej przystępne. Przed wycieczką należy jednak uregulować formalności administracyjne.

Wiza do USA

Jeżeli obywatel Polski planuje wycieczkę do Stanów Zjednoczonych, powinien w pierwszej kolejności ubiegać się o wizę. Zagadnienia wizowe są nieco dyskusyjne i od dawna budzą wśród ludzi sporo emocji, nie za każdym razem przyjemnych. Są zarówno zwolennicy, jak również przeciwnicy wiz. Wielu ludzi zaznacza, iż gdyby Polacy zachowywali się odpowiedzialnie oraz zawsze opuszczali Stany Zjednoczone przed upływem ważności swojego zezwolenia na pobyt tamże, wizy mogłyby zostać zniesione. Z powodu niedoboru zaufania do Polaków, jednak wizy do Stanów są konieczne i na ten moment nie zanosi się na zmianę tego prawa. Jeżeli komuś przeszkadza postępowanie starania się o wizę i ktoś obawia się konwersacji z konsulem, to rozwiązaniem może być podróż do innego państwa Ameryki Północnej. Chodzi naturalnie o Kanadę!

eTA do Kanady

Wspaniała Kanada, tak piękna i różnorodna pod wieloma względami, zaprasza oraz zachęca podróżników wspaniałymi widokami, dziką przyrodą oraz powiewem nowoczesności. E-wiza do Kanady to coś innego niż tradycyjna wiza, o którą należy się ubiegać. Kanada e-wiza to po prostu elektroniczna autoryzacja swojego pobytu w Kanadzie, całość odbywa się na poświęconej do tego witrynie online. Proces jest nader łatwy oraz intuicyjny. eTA kanadyjska nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Trzeba przygotować sobie paszport, maila i możliwość opłacenia eTA. Zwykle aplikacja jest rozpatrywana w ciągu kilku minut. W rzadkich sytuacjach należy poczekać trochę dłużej lub nawet wysłać uzupełniające dokumenty. Są to jednak sytuacje bardzo sporadyczne. Po takiej porcji wiedzy trzeba po prostu zacząć planowanie wyjazdu.

Źródło:
visum Kanada.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *