Otrzymanie e wizy do Australii

Jak uzyskać wizę do Australii dla obywatela Stanów Zjednoczonych?
Australia to państwo znajdujący się na niejednej podróżniczej liście. Ze względu na swą odległość, a także mnóstwo niezwykłych i idealnych lokalizacji cały czas jest celem dla podróżników z całego świata. Zwiedzenie Sydney Opera House, obserwowanie kangurów lub odwiedzanie Tasmanii oraz słynnych diabłów tasmańskich, zapewnia wielu niezapomnianych doświadczeń.

Jeśli zdecydujemy się już na to, że chcemy nabyć bilet lotniczy i udać się na ten tajemniczy ląd, który równocześnie jest również państwem, powinniśmy mieć na uwadze, że by posiadać możliwość przekroczenia australijskiej granicy, musimy zdobyć na to pozwolenie.

Wobec tego, potrzebnym jest wysłanie wniosku wizowego do ambasady australijskiej. Na szczęście, jak się okazuje, nie jest to bardzo trudna czynność i aplikację wizową możemy przesłać online. Jak prędko zdobędziemy wizę, zależeć będzie od tego, z jakiego powodu się tam udajemy. Jeśli jesteśmy obywatelami Ameryki i marzymy o tym, żeby odwiedzić tak daleki kontynent, to będzie nam do tego potrzebna e wiza do Australii. Taka wiza wydawana jest na termin 90 dni i możemy ją wykorzystać maksymalnie przez dwanaście miesięcy od chwili jej otrzymania.

Jeżeli zamarzymy o tym, żeby wyjechać do Australii na jakiś okres w celach zarobkowych, wówczas naturalnie mamy taką możliwość. Mieć na uwadze aczkolwiek należy, że wiza do rozpoczęcia pracy tymczasowej wydawana jest podobnie jak wiza turystyczna, na czas 90 dni, a jej posiadacz ma w tym przypadku najwięcej 90 dni od momentu wydania wizy, aby wjechać na terytorium Australii.

Osoby, które uzyskały propozycję pracy na obszarze Australii w ramach umowy na przykład na czas 3 lat, to australijska wiza jest w stanie być im nadana tylko i wyłącznie na podstawie pozwolenia nadanego za pośrednictwem ambasady Australii, natomiast wnioskującym powinna być strona zapraszająca, a więc przyszły pracodawca, który będzie dawał nam pracę. Na tej podstawie wiza zostaje przyznana na okres trwania kontraktu.

Źródło:
australian visa for us citizen.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *