Śląsk: dorabianie kluczy

Usługi ślusarskie – dorabianie kluczy

Zamki w drzwiach, zarówno jak inne elementy mogą się zepsuć, każda część z której, zamek jest skonstruowany, zależy od pobliskiego modułu.

Przyczyny awarii zamków

Najbardziej powszechną usterką jest zablokowanie się zapadek w efekcie włożenia do zamka niepoprawnego klucza bądź klucza z uszkodzonymi ząbkami. Klucz, wbrew pozorom, dość łatwo jest zepsuć – wystarczy niewłaściwie go się nim posługiwać, jak na przykład otwierać nim kapsle od napojów lub dokonywać nim odkręcania metalowych elementów. Uszkodzony w taki sposób klucz niezwykle łatwo zablokuje zamek, a nawet utknie w nim permanentne. Ten wariant popsucia jest nadzwyczaj trudny więc jeżeli chcemy by usterka została naprawiona trzeba zadzwonić po ślusarza, który oceni miarę kłopotu, i naprawi lub wymieni zamek. Ślusarz trudni się również oczyszczeniem zamka, a także jego konserwacją. Te działania mają na celu płynną pracę zapadek a także lepsze funkcjonowanie całego mechanizmu.

Podobnie częstą przyczyną zablokowania zamka w drzwiach jest ułamanie się klucza podczas próby ich otwierania. Ta niekomfortowa sytuacja pociąga za sobą kolejne koszty – oprócz usunięcia części klucza oraz odblokowania zamka za pośrednictwem ślusarza, istnieje niezbędność dorobienia nowego klucza.

Dorabianie kluczy Katowice

Klucze najprościej dorobić w warsztatach ślusarskich czy też niewielkich lokalach usługowych prowadzących między innymi sprzedaż zamków. Dorabianie kluczy odbywa się na bazie projektu podstawowego klucza bądź wkładki zamka. Jeśli jest to zamek typu YALE, kłopot jest prosty do rozwiązania, aczkolwiek z zamkiem „Gerda” może pojawić się problem. W momencie naruszenia zamka antywłamaniowego lepiej wymienić go na nowy.

W każdym mieście wyszukamy „pogotowie ślusarskie”, którego pracownicy dostepni są pełną dobę, Jednym z miast w którym znajdziemy zakłady ślusarskie są Katowice – metropolia województwa śląskiego.

Dorabianie kluczy Śląsk to nie tylko wykonywanie kopii zapasowych – to również sprzedaż zamków zarówno do drzwi wejściowych, jak i samochodowych, naprawa zatrzymanych mechanizmów zamków, awaryjne otwieranie drzwi do mieszkań oraz do aut, oczyszczanie a także konserwacja zamków i mnóstwo innych prac.

Usługi ślusarskie są niezwykle cenione – bez takiego profesjonalisty żaden zamek nie będzie funkcjonował odpowiednio.

Źródło:
dorabianie kluczy katowice

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *